Tábor Staré Řecko 2002

Středa 10.7, První den přípraváku

Čtvrtek 11.7, Druhý den přípraváku

Pátek 12.7, Třetí den přípraváku

Sobota 13.7, Věštba

Neděle 14.7, Dodělávání tábora

Pondělí 15.7, Zahájení

Úterý 16.7, Výrobky

Středa 17.7, Osídlování nových území

Čtvrtek 18.7, Výsadek

Pátek 19.7, Koupání v Příbrami

Sobota 20.7, Mořské příšery

Neděle 21.7, Návštěvák

Pondělí 22.7, Cesta do podsvětí

Úterý 23.7, Výlet na kuchyňku

Středa 24.7, První pomoc

Čtvrtek 25.7, Etapovka

Pátek 26.7, Závěr

Sobota 27.7, Bourání

 

Středa 10.7, První den přípraváku

 

Sešli jsme se jako minulý tábor v 9 hodin a auty odjeli na naší rosovickou louku. Ale Péťa, Alča, Štěpán a Koudy tam byli už v půl osmé a nosili tyče na týpka. Po příjezdu ostatních se rozdělili práce na dopoledne: Šťovík a Štěpán velké týpko, Lukáš, Libor a nový vedoucí Ondra kuchyň, Péťa s Klíštětem a Terkou holčičí záchod a Koudy sekal trávu. Oběd si každý dělal sám a potom Šťovík s Péťou a se spousty pomocníků stavěli svoje týpka. Po těžké práci se všichni šli vykoupat do zabreberkovaného rybníka. Do noci si pak všichni ve spacácích povídali, hlavně Štěpán s Vráťou.

 

Čtvrtek 11.7, Druhý den přípraváku

 

Ráno všichni vyspávali až do devíti a pak jsem přijel já s tátou a mým stydlivým bratrem. Po snídani se pak všichni zapojili do práce. Úkol dne byl hlavně udělat kamna. Lukáš s Péťou vykopali bio, aby byl jíl na základ kamen. Kamna začaly stavět Nikita se Špuntem, ale Šťovík je za chvíli vyhnal a ujal se toho s Lukášem a Péťou. Holky mezitím udělali ještě druhý záchod a já jsem kopal a zpracovával jíl na kamna. Kolem kamen se slezlo početné obecenstvo a v tom Šťovík jako první čmárnul jílem Klíštěti na tričko a posléze se rozhořela pravá jílová válka do které se postupně zapojili skoro všichni. Zvlášť zajímavý byl souboj Verči (Zmije) a Šťovíka. Štěpán s Ondrou mezitím vykopali výlevku. Když jsme krásná kamna dostavěli a dali si obědovečeři, šli jsme se v oblečení vyprat do rybníka. Večer jsme si opekli buřty a ponocovali ještě dýl. V noci Klíště lezlo Lukášovi do spacáku a Vráťa spala v těsném obležení kluků.

 

Pátek 12.7, Třetí den přípraváku

 

Ráno jsme vstávali ještě později - v 10 hodin. Po snídani jsme rychle začali pracovat. Šťovík vyhlásil, že od teď se bude dělat za sprosté slovo 15 kliků, nebo 30 dřepů, protože jsme ve tvrdé Spartě. Byla potřeba dodělat kuchyň - takže Koudy, Vráťa, Štěpán a Klíště pod dohledem Špunta vyráběli výdeják a potom skříně. Já, Lukáš a Ája jsme postavili přístřešek u kuchyně a Šťovík s Lenkou na Verčou zatloukali stoly v týpku. Po poledním klidu jel Šťovík na pilu a přijel Uzel s Ohňákem, kteří nám po celý den pomáhali. Holky kolíkovali stany, ale Péťa s Lukášem a Klíštětem to museli předělávat pomocí provázkového pythagorejského trojúhelníka. Já se Štěpánem jsme na hodně pokusů zatloukali lavičky v týpku. Potom jsme hladoví běželi na mišmašovou večeři. Po večeři si Šťovík zařizoval týpko a my jsme šli znovu do rybníka a probírali jsme znamení zvěrokruhu. Večer jsme v týpku zkoušeli spojovat spacáky (Štěpán s Vráťou tam dokonce i spali) a kecali. Pak přišel Šťovík a vysvětlil nám zítřejší přivítání pro prťata, tak jsme museli jít spát dřív.

 

Sobota 13.7, Věštba

 

Ráno jsme museli vstávat už v 7, nasnídat se a Ondra nás šel přivázat v řeckých oblecích ke stromu u závory. Dlouho jsme čekali a snažili se být zticha. Prťata konečně našla zprávu, že nás musí osvobodit od kletby tím, že nás rozvážou a dají nám napít. Prťata - byla jen čtyři - šli pro vodu do tábora  a pak nás jí polili. My jsme oživli a šli do tábora, kde nás řecky přivítali vedoucí. Následovala přednáška o bezpečnosti a stanech. Demonstrační stan se nestavěl a do oběda se stavělo. Na chvíli přijel Petr a hrálo se během stavby na zloděje. Po obědě jsme na chvíli ve vedru pracovali a pak jsme se šli umýt, zaskákat si a zaplavat do rybníka. Po návratu do tábora jsme museli rychle zakolíkovat stany hřebíčky, protože začínalo pršet a tak jsme zažili první táborovou bouřku. Po večeři jsme si zazpívali pár písniček a učili se novou písničku Vojín XY. Také jsme si demokraticky zvolili vedoucí družin - archonty. Pak jsme k nim rovnoměrně rozdělili zbývající Řeky a tak vznikly historicky první 4 smíšené