13.9. 2013 (1. schůzka)

Dnes se u klubovny sešli všichni, kteří v předešlém týdnu došli (podle pochodového filmu, který byl na tuláckých stránkách) na Orlí hnízdo, kde našli Tulácium a zprávu s polohou místa, kde se má konat naše první schůzka.

Pozn. Autora: Když jsem souřadnice vyluštila já, poněkud mě vykolejilo, že jsem šla na Orlí hnízdo a zpátky abych se nakonec dozvěděla, že schůzka se bude konat u klubovny jako obvykle.

Venku před klubovnou jsme se rozdělili do družinek ( do každé přibil alespoň jeden nový člen ) a zazpívali si. Pak nás vedoucí pustili dovnitř a my jsme prošli poměrně úzkým tunelem ze zelené plachty do druhé místnosti. Bylo tu šero. Někdo zakryl okna papírem z Ikei. Ale ani tak jsme si nemohli nevšimnout, že klubovna je nově vymalovaná. Na zdi napravo ode dveří, kde ještě před rokem bylo souhvězdí velkého vozu a kuřátek se nyní vyjímalo jedno velké okno s výhledem na naši planetu, Saturn a část Měsíce. U kamen byla zjevně strojovna s motorem a na čelní stěně se skvěl velký řídící panel. Přes jedno z oken bylo nataženo promítací plátno, na kterém nám vedoucí promítli krátký film. Natočili ho když se šli jednoho starého kosmonauta, který byl kdysi jeden z těch co se zúčastnili Expedice X, zeptat na Tunácium jejich dávnou expedici a kde se dá Tulácium najít.
Pak nám ještě vysvětlili funkci podlouhlé úzké poličky. Do příště si každý musíme obstarat lahvičku od oliv. Její víčko zespoda připevníme k poličce a každý si do své vlastní olivové krabičky bude ukládat získané Tulácium. To bude ovšem čas od času ubývat, jak se bude spotřebovávat k pohonu naší kosmické lodi.

Ještě jsme si zahráli hutututu a pak vylosovali jaká družinka uklidí klubovnu (každá družinka vybrala jednoho zástupce, který se chytl za nos a udělal slona. Potom se všichni zástupci roztočili a ten kdo spadl jako první ten také jako první uklízel klubovnu) než jsme se rozešli domů.

Vytvořil: Fabian | Přidáno: 2013-09-16 17:46:34 | Sdílej na Facebooku