Expedice Plechý (10.-11.12. 2004)

k článku je připojena galerie

Čtrnáct dní před Vánocema jsme se ve složení: Yahoo, Klouzek, Špunt, Dominika, Kuba, Pauki, Klacek, Víťa (alias Čolek) a Páďa vypravili na 3denní výlet na Šumavu. Vyjeli jsme v pátek v šest Tuláckým transitem. Na místo, do penzionu Hamburgár, jsme dorazili něco po devátý. Pan Burgár nás ubytoval, my jsme „dali“ vytouženou sprchu a zazpívali si pár písniček. Bylo zhruba jedenáct hodin, když Yahoo zahnal kluky do peřin. Bylo to obtížný, protože kluci „pařili“ Magicky a nemohli se od nich odtrhnout. Po klidné noci následoval budíček (v sedm) a rozcvička. Rozcvička se konala venku, běhali jsme na jinovatce a cvičili, zatímco nám šla pára od pusy. Po krátké snídani jsme naskákali do Transita a odvezli se na Jelení louky C.Jelenský. V devět jsme už pochodovali po zelené. Po krátkém úseku následoval výstup do svahu. Zbavili jsme se totiž značky a vyrazili na vlastní pěst. Důvodem byla totiž možnost zkrátit si cestu. Po různých výměnách názorů na cestu mezi Špuntem, Yahoo a Klouzkem, které mnohdy byly na ostří nože jsme vylezli v místech, kde jsme původně neplánovali. Napojili jsme se opět na stezku a cesta rychle ubíhala. Výstup na 3stoličník. Je to hodně do kopce, úsek dlouhý 3km jdeme přes hodinu. Někteří procházejí malou krizí, ale koulovačka to vše srovnává. Po průchodu  „mrtvou“ krajinou (solidně zde zahodoval kůrovec) se ocitáme na vrcholu. Svačíme a rozhlížíme se ze zdejší vyhlídky. Je to hromada kamenů na kterou vedou zamrzlý schody. S Klouzkem podnikáme záchranou akci ve chvíli, kdy si starý děda z Německa netroufá slézt výše zmíněné schody. Mezitím nešťastný Vítek (alias Čolek) kouká obráceně do dalekohledu a lamentuje, že tam není nic vidět. Nejenže do něj čučí obráceně, ale ani si ho nezaplatil. Není čas musíme dál. Sotva jsme ušli 500m, rozhodli jsme se otočit a vydat se stejnou cestou zpět. Tlačil nás čas, tma se neúprosně blížila. Kopec jsme seběhli vcelku rychle, dole jsme se zabavili klouzáním po zledovatělé cestě. Zkratku už neriskujem, protože se začlo šeřit. Zbylých 10km jdeme v naprostý tmě. Pro rozptýlení hrajeme slovní (jak jsem říkal sloní, když jsem byl malý Yahoo) kopanou. Cíl už je před náma. Už vidíte Transita, Klouzek dělá závěrečný foto, když vycházíme z lesa. Teď sedíme v kuchyni, jsme po večeři (špagety), Yahoo sedí a popíjí pivo, Klouzek jí přesnídávku, Špunt kouká na kluky jak hrajou Magicky, Víťa spí a Dominika někam zmizela. Půjdem brzy spát, zítra nás čeká malý výlet a návrat domů.

Yahoo , 11.12. 2004 21:33


Ahoj, Jenda

Ráno ve osm jsme vyrazili na výlet. Šli jsme zkratkou s tendencí to višlo. Cesta tam byla do kopce a občas ve sněhu když jsem vyšli na horu, čenžli jsme ponošky. Vylezli na šutr a pak málem spadli. Vyšli jsme na cestu domů, ale potom jsme se obrátili a šli stejnou cestou domů. Když se setmělo, tak jsme šli dál, ale vypadalo to jako celá věčnost. Když jsme došli k autu všichni skuhrali. Bylo to dobrý až na ty puchejře.

Jenda 11.12. 2004 Šumanva 10:00


Bylo to dobrý! C Pumpu žumpu, Buchta puchta.

Jakub, 11.12. 2004


Myslim, že to bylo dobrý! – Propanbutan orangutan

                                                                                                                                                                      Klacek  -II-


V sobotu ráno jsme po rozcvičce a snídani vyrazili transitem na výlet. Na parkovišti jsme vystoupili. Šli jsme přes vodu, klády, klacky a klacíky a po chvíly vylezli na cestě, kde jsme chtěli být. Po čase jsme mohli být spatřeni na Třístoličníku. Tam byl fakt moc krásný výhled. Cestou zpět se všichni klouzali po ledu.... (Došli mi nápady, co už bych k tomu napsal, ale byl moc moc dobrej)

                                                                                                                                                                                 Vítek


Jelikož tady už všichni (téměř) psali jakej byl ten výlet tak já budu originální a napíšu zde jen to, že ta večeře, co vařila Dominika a Špunt byla výborná a dále také všem vedoucím za ten výlet. Děkuju bylo to fakt sqělý.

Páďa


Po návratu na ubytovnu nastal docela zmatek. Kluci celí dychtiví po večeři, málem ani nenechali Špunta uvařit čaj. Ta jim vysvětlila, že nejdřív se musí umýt a vypít teplý čaj a až poté začneme vařit véču. Yahoo s Klouzkem zatím někam odjeli. Poprali jsme se o dvě sprchy, Špunt uvařila špagety, já rajskou a už se spokojeně dlabalo.  A stal se asi zázrak: Yahooda řekl, že jeho rajská byla horší než ta dnešní a to je dost co říct. Nemyslete si ovšem, že tý rajský nic nevytknul. Musel se aspoň ohradit, že on to vařil na ohni v kotlíku. (Což rozhodně nemění chuť a není tak podstatný rozdíl)

No a když pak Yahoo seděl u toho piva, uzavřel se do sebe a pouštěl si nahrávku z otvíráku na pivo, znějící zhruba: „Jjoo, chlapi sobě!“ Ačkoli byla dána domluva, že my se Špuntem jsme vařili, tak Yahoo s Klouzkem umejou hrnce, zbyly na Špunta ještě špinavý hrnce. Budiž, stejně pochybuju, že Špuntice věřila Yahoodkovi s tím umytím hrnců, ale oni jí ten hrnec od špaget ještě schovali na zem, aby teda mohla mejt nádobí dýl. No a už to tak vyšlo, že jsme byli vyhnáni do hajan. No a teď už „všichni“ spíme (hodně sldce, protože po tůře se nádherně spí.) Snad ani nepochybujete o báječnosti 1. dne naší expednice.

Dominika =o)

Vytvořil: Domča | Přidáno: 2007-02-19 01:28:24 | Sdílej na Facebooku